Rubrika: Novinky
-
Sourozenci na jednom pohledu
Probírám se postupně dokumenty, fotografiemi a ostatními artefakty, které jsem získal po mých předcích a po příbuzných. Právě jsem narazil na pohlednici posílanou do Brodeslav u Kožlan. Kdokoliv si ji přečte, pozná, že se v ní hovoří o čtyřech osobách. Tři chlapi a jedna žena. Čtyři jména, žádné příjmení. Ale pokud už máte ty svoje…
-
Radost.
V posledních třech nedělích jsem každý večer ležel v matrikách na webu. A výsledky se dostavily. Dostal jsem se až na samý počátek sedmnáctého století, do vsi Bratronice, na dvůr jednoho z gruntů vlastněných mými předky. Už se těším až připravím nějaké grafy a podělím se s vámi o ně.
-
Prosím o radu
Začal jsem kapitolami o jednotlivých osobách mého rodokmenu. Ale celou čtvrtou generaci jsem již zahrnul do společné kapitoly, nemaje zatím tolik materiálu. Neznalý sestavování genealogického vyprávění prosím o radu, je lépe uvádět generace „napříč“, jako je to v článku Generace čtvrtá, nebo spíše psát o jednotlivých větvích rodu, tedy jaksi „podélně“? Prosím upřímně, podělte se…
-
Pozor heslo!
Otestoval jsem uzamčení stránky o genealogii heslem. Pokud budete chtít přístup, napište mi, já se vám ozvu. Případně mě můžete navštívit na FB (zde se můžeme domluvit v soukromé zprávě) nebo na TW .